מאמרים

הלוואות מהבנקים

יש הרבה אנשים במדינת ישראל שמעוניינים לקחת הלוואות מהבנקים, אנשים שלא מצליחים להרוויח מספיק בשביל לחסוך סכומי כסף גדולים לצורך מטרותיהם, שזה יכול להיות החל מכלכלת המשפחה, דרך קניית רכב ועד שיפוץ הבית.
אין בעיה שצריך לעבור פרוצדורה מסוימת לפני שהבנק מעניק את ההלוואה אבל למה זה צריך להיות תהליך כל כך ארוך ומתיש ולפעמים גם מאוד מתסכל (במידה והבנק מחליט לא להעניק את ההלוואה המיוחלת). בנק הוא גוף גדול וישנם הרבה מאוד גורמים במדינה שמושפעים מהבנקים הגדולים והמרכזיים בארץ ולכן יש שיקולים שאנחנו לא רואים ולא יכולים לקחת בחשבון (שאותם הבנק צריך לקחת בחשבון) כי בסופו של דבר גם הבנקים הם גוף כלכלי שמטרתו להיות ברווח גדול ככל האפשר ופשיטת רגל של בנק מרכזי היא לא כמו פשיטת רגל של עסק מסוים, זו רעידת אדמה למדינת ישראל.
הבנקים, כמו כל גוף גדול אחר מתנהלים לפי תקנות וסדר מסוים וקבוע ולרוב ההחלטות הן כן או לא ופחות נובעות משיקול דעתו של הפקיד/מנהל הסניף וכו', בניגוד להרבה גופים אחרים בהם יש הרבה אנשים הנופלים בין הכיסאות כן זוהי לא הבעיה.
למה הבנקים בישראל נוקטים באמצעי פרסום הלוואות למרות שהן לא מאשרות לקהל גדול מאוד שרוצה לקחת הלוואה? פרסום הוא לא המטרה העיקרית אלא סיפוק צרכי הלקוחות, פרסום בגוגל הוא טוב ויפה אך הוא חסר משמעות אם הוא רק כדי לקדם את פרסום הבנק.

המשך מאמר